 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (MM1001FE-R58)
Ohmite MM1001FE-R58
PartNo:
MM1001FE-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2347
Request Qty:
Description: Metal Film Resistors - Through Hole 1W 1K Ohm 1% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:1 kOhms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:50 PPM / C
Voltage Rating:500 V