 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (MOX-300005004FE)
Ohmite MOX-300005004FE
PartNo:
MOX-300005004FE
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2445
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - Through Hole 1/2watt 5M 1%
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:5 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:1 kV