 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OJ1005E-R52)
Ohmite OJ1005E-R52
PartNo:
OJ1005E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 42270
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 10 Ohm 1/8W 5% 200 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:10 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:200 V