Ohmite (OJ6835E-R52)
PartNo:
OJ6835E-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 68K Ohm 1/8W 5% 200 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
68 kOhms
Power Rating:
125 mW (1/8 W)
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
200 V