Ohmite (OK1045E-R52)
PartNo:
OK1045E-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 100K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
100 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
250 V