Ohmite (OK1135E-R52)
PartNo:
OK1135E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 11K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Resistance:
11 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
250 V