Ohmite (OK1325E-R52)
PartNo:
OK1325E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 1.3K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Resistance:
1.3 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
250 V