Ohmite (OK2215E-R52)
PartNo:
OK2215E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 220 Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Resistance:
220 Ohms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
250 V