Ohmite (OK2725E-R52)
PartNo:
OK2725E-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 2.7K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
2.7 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
250 V