Ohmite (OK3325E-R52)
PartNo:
OK3325E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 3.3K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Resistance:
3.3 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
250 V