 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OK4735E-R52)
Ohmite OK4735E-R52
PartNo:
OK4735E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3654
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 47K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:47 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V