Ohmite (OK4745E-R52)
PartNo:
OK4745E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 470K Ohm 1/4W 5% 250 Volt
Resistance:
470 kOhms
Power Rating:
250 mW (1/4 W)
Voltage Rating:
250 V