 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OK6815E-R52)
Ohmite OK6815E-R52
PartNo:
OK6815E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4224
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 680 Ohm 1/4W 5% 250 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:680 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:250 V