Ohmite (OL1255E-R52)
PartNo:
OL1255E-R52
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 1.2M Ohm 1/2W 5% 350 Volt
Resistance:
1.2 MOhms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:
350 V