 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OL2215E-R52)
Ohmite OL2215E-R52
PartNo:
OL2215E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3238
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 220 Ohm 1/2W 5% 350 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:220 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:350 V