 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OL2255E-R52)
Ohmite OL2255E-R52
PartNo:
OL2255E-R52
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3280
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 2.2M Ohm 1/2W 5% 350 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:2.2 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.05
Voltage Rating:350 V