Ohmite (OL3625E-R52)
PartNo:
OL3625E-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 3.6K Ohm 1/2W 5% 350 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
3.6 kOhms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
350 V