Ohmite (OL6835E-R52)
PartNo:
OL6835E-R52
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 68K Ohm 1/2W 5% 350 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
68 kOhms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
350 V