 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (OM1125E-R58)
Ohmite OM1125E-R58
PartNo:
OM1125E-R58
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2468
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 1.1K Ohm 1W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:1.1 kOhms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V