Ohmite (OM2405E-R58)
PartNo:
OM2405E-R58
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 24 Ohm 1W 5% 500 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
24 Ohms
Power Rating:
1 W
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
500 V