 All Product > Resistors > Film Resistors > Ohmite  (ON1045E-R65)
Ohmite ON1045E-R65
PartNo:
ON1045E-R65
Manufacturers: Ohmite
Qty: 4603
Request Qty:
Description: Carbon Film Resistors - Through Hole 100K Ohm 2W 5% 500 Volt
RoHS:Details
Termination Style:Axial
Resistance:100 kOhms
Power Rating:2 W
Tolerance:0.05
Voltage Rating:500 V