Ohmite (ON1055E-R65)
PartNo:
ON1055E-R65
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 1M Ohm 2W 5% 500 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
1 MOhms
Power Rating:
2 W
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
500 V