Ohmite (ON4715E-R65)
PartNo:
ON4715E-R65
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 470 Ohm 2W 5% 500 Volt
Details
Termination Style:
Axial
Resistance:
470 Ohms
Power Rating:
2 W
Tolerance:
0.05
Voltage Rating:
500 V