 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0201FR-0749R9L)
Yageo RC0201FR-0749R9L
PartNo:
RC0201FR-0749R9L
Manufacturers: Yageo
Qty: 140000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 49.9 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:49.9 Ohms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V