 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0402FR-07107RL)
Yageo RC0402FR-07107RL
PartNo:
RC0402FR-07107RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 107 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:107 Ohms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V