 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0402JR-0730RL)
Yageo RC0402JR-0730RL
PartNo:
RC0402JR-0730RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 130000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 30 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:30 Ohms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V