 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0402JR-7D100RL)
Yageo RC0402JR-7D100RL
PartNo:
RC0402JR-7D100RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 100 Ohm 5% 1/16W 50 Volts
RoHS:Details
Resistance:100 Ohms
Power Rating:
Tolerance:5%