 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-0712K1L)
Yageo RC0603FR-0712K1L
PartNo:
RC0603FR-0712K1L
Manufacturers: Yageo
Qty: 220000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 12.1K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:12.1 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V