 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-071R3L)
Yageo RC0603FR-071R3L
PartNo:
RC0603FR-071R3L
Manufacturers: Yageo
Qty: 85000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1.3 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:1.3 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V