 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-072M2L)
Yageo RC0603FR-072M2L
PartNo:
RC0603FR-072M2L
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.2M OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:2.2 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V