 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-072M37L)
Yageo RC0603FR-072M37L
PartNo:
RC0603FR-072M37L
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.37M OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:2.37 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V