 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-072R21L)
Yageo RC0603FR-072R21L
PartNo:
RC0603FR-072R21L
Manufacturers: Yageo
Qty: 145000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.21 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:2.21 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V