 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-0731R6L)
Yageo RC0603FR-0731R6L
PartNo:
RC0603FR-0731R6L
Manufacturers: Yageo
Qty: 115000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 31.6 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:31.6 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V