 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-074K7L)
Yageo RC0603FR-074K7L
PartNo:
RC0603FR-074K7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 185000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.7K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V