 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603FR-074R99L)
Yageo RC0603FR-074R99L
PartNo:
RC0603FR-074R99L
Manufacturers: Yageo
Qty: 85000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Resistors
RoHS:Details
Resistance:4.99 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V