 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603JR-0711KL)
Yageo RC0603JR-0711KL
PartNo:
RC0603JR-0711KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 145000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 11K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:11 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V