 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603JR-07270RL)
Yageo RC0603JR-07270RL
PartNo:
RC0603JR-07270RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 270 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:270 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V