 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603JR-072R7L)
Yageo RC0603JR-072R7L
PartNo:
RC0603JR-072R7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 145000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.7 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:2.7 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V