 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0603JR-073K3L)
Yageo RC0603JR-073K3L
PartNo:
RC0603JR-073K3L
Manufacturers: Yageo
Qty: 150000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 3.3K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:3.3 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V