 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0805FR-07499RL)
Yageo RC0805FR-07499RL
PartNo:
RC0805FR-07499RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 499 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:499 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V