 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0805FR-07825KL)
Yageo RC0805FR-07825KL
PartNo:
RC0805FR-07825KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 115000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 825K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:825 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V