 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0805JR-071K6L)
Yageo RC0805JR-071K6L
PartNo:
RC0805JR-071K6L
Manufacturers: Yageo
Qty: 95000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1.6K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:1.6 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V