 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC0805JR-074R7L)
Yageo RC0805JR-074R7L
PartNo:
RC0805JR-074R7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 85000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.7 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:4.7 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V