 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC1206FR-074R7L)
Yageo RC1206FR-074R7L
PartNo:
RC1206FR-074R7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 100000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.7 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:4.7 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V