 All Product > Resistors > Film Resistors > Yageo  (RC1206JR-07100KL)
Yageo RC1206JR-07100KL
PartNo:
RC1206JR-07100KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 255000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 100K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:100 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:200 V