 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B1ETTP472J)
KOA Speer RK73B1ETTP472J
PartNo:
RK73B1ETTP472J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 482197
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watt 4.7Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:4.7 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V