 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B1ETTP473J)
KOA Speer RK73B1ETTP473J
PartNo:
RK73B1ETTP473J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 145266
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/16watts 47Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:47 kOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V