 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B1JTTD301J)
KOA Speer RK73B1JTTD301J
PartNo:
RK73B1JTTD301J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 90954
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/10watts 300ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:300 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V