 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B2ATTD100J)
KOA Speer RK73B2ATTD100J
PartNo:
RK73B2ATTD100J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 217477
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 10ohms 5%
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V