 All Product > Resistors > Film Resistors > KOA Speer  (RK73B2ATTD203J)
KOA Speer RK73B2ATTD203J
PartNo:
RK73B2ATTD203J
Manufacturers: KOA Speer
Qty: 78013
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1/8watts 20Kohms 5%
RoHS:Details
Resistance:20 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V